Ilgaz Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği

    • 0505 136 4069 / 0322 459 4069  
    •                                            facebook  Twitter icon.png Pinterest Logo

 

Ilgaz Akademi İSG
Ortam Ölçümlerinizi Yaptırınız..!
Ilgaz Akademi İSG
Önce İş Güvenliği
Ilgaz Akademi İSG
Yangın Ekipmanları
Ilgaz Akademi İSG
Periyodik Kontrol
Ilgaz Akademi İSG
İlkyardım Hayat Kurtarır..!

Mesleki Eğitimler

İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu tüm mesleklerde işsizlerin niteliklerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla yapılan meslek edindirme geliştirme kurslarıdır.
 ''ILGAZ AKADEMİ'' olarak sizlere mesleki eğitim alanında da hizmet vermekteyiz. 

Periyodik Kontrol

İşyerlerinde kullanılan makine veya cihazlar zaman içerisinde bozulmaya ve deforme olmaya başlarlar. Bu süreç ilerledikçe makinelerin ömrü tükenir. Makine veya cihazların bakımı yapılarak ömrünü uzatabilirsiniz ama ne kadar sağlıklı çalışacağını belirleyemezsiniz, bunun için ise  periyodik kontrollerin yapılmasıyla emniyetli bir şekilde çalışıp çalışmayacağı belirlenebilir.

İş Güvenliği Hizmeti

İş sağlığı ve güvenliği, İşçilerin iş kazalarına uğramalarını önlemek amacı ile güvenli çalışma ortamını oluşturmak için alınması gereken tedbirler dizisine “İş Güvenliği” denir.İşçi sağlığı bilimi; Tüm mesleklerde çalışanların sağlıklarını sosyal, psikolojik ve fiziksel olarak en üst seviyede tutmak, çalışma şartlarını ve üretim araçlarını sağlığa uygun hale getirmek, çalışanları zararlı etkilerden koruyarak işin ve işçinin birbirine uyumunu sağlamak üzere kurulmuş bir tıp dalıdır.

TMGD Hizmetleri

Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili gönderen, paketleyen, dolduran, taşımacı vs. faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesi veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alması zorunludur.

''GÜVENLİĞİNİZ GÜVENLİĞİMİZDİR...!''

ILGAZ AKADEMİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ 0505 136 40 69

İşyerlerinde kullanılan makine veya cihazlar zaman içerisinde bozulmaya ve deforme olmaya başlarlar. Bu süreç ilerledikçe makinelerin ömrü tükenir. Makine veya cihazların bakımı yapılarak ömrünü uzatabilirsiniz ama ne kadar sağlıklı çalışacağını belirleyemezsiniz, bunun için ise  periyodik kontrollerin yapılmasıyla emniyetli bir şekilde çalışıp çalışmayacağı belirlenebilir.

Devamını oku...

İşverenler iş kazalarını 3 gün içinde artık sadece SGK’ya bildirmek zorunda. Bu bildirimi yapmayan ve 10’dan az çalışanı bulunan işletmelere 2.466 TL ceza kesiliyor. 50’den fazla çalışanı bulunan çok tehlikeli işyerlerinde ise bu rakam yüzde 200 artırılarak uygulanıyor.

Devamını oku...

BARTIN (AA) - Bartın Belediyesi'ne ait resmi plakalı otomobilin bagajında işçi taşıyan sürücüye yevmiye cezası verildi.

Bartın Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait, Ayhan Karagöz idaresindeki 74 AZ 001 plakalı otomobil, akşam saatlerinde kent merkezindeki Çatmaca Kavşağı’nda kırmızı ışıkta beklerken, bagajdaki işçinin fotoğrafı diğer sürücüler tarafından cep telefonuyla çekildi.

Devamını oku...

10 KİŞİDEN AZ İŞÇİ ÇALIŞTIRAN VE AZ TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞYERİ SAHİPLERİ MUTLAKA OKUSUN...

Devamını oku...

Referanslarımız

 
 

Sosyal Ağda Beğenin

Sosyal Ağlar