Ilgaz Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği

    • 0505 136 4069 / 0322 459 4069  
    •                                            facebook  Twitter icon.png Pinterest Logo

 

PERİYODİK KONTROL VE ORTAM ÖLÇÜMLERİ

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, ''Risk değerlendirmesi, kontrol, ölçüm ve araştırması (Madde 10)'' kanun maddesi çerçevesinde işyerlerinde risk değerlendirmesi sonuçlarına göre ölçümlerin yapılması gerekliliği vurgulanmıştır. Bu ölçümleri;

MAKİNAYA YÖNELİK......Periyodik Kontroller(Kaldırma,Basınç,Elektrik)

ORTAMA YÖNELİK........Fiziksel,Kimyasal etkenlerin ölçümü.

MAKİNAYA YÖNELİK;

İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ'NE göre 6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu kapsamına giren tüm işyerlerine kapsar. Bu yönetmeliğin amacı, işyerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları belirlemektir.İşveren kaldırma ekipmanları, basınçlı kaplar ve elektrik tesisatı periyodik kontrollerini TS EN 473 standardına göre eğitim almış mühendisler ve aynı eğitimi almış yüksek tekniker ile teknikerler tarafından yapılabileceği belirtilmiştir. İlgili yönetmelikte ayrıca kullanılacak standartları ve kontrol sıklıkları detayları ile verilmiştir.

Biz bu hizmeti verirken yetkili teknik ekibimizle ölçümlerimizi yapmaktayız, standartlara göre uygunluğunuzu değerlendirip yazılı raporunuzu teslim etmekteyiz. Kontrolü yapılan tüm iş ekipmanları tarafımızca etiketlenmekte, bir sonraki kontrole kadar bu etiketleri güvenle taşıyabilirsiniz.

ORTMAMA YÖNELİK; ORTAM ÖLÇÜMLERİ,

İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZİ YAPAN LABARATUVARLAR HAKKINDA YÖNETMELİĞE göre 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren tüm işyerlerini kapsar. Bu yönetmeliğin amacı çalışma ortamındaki kişisel maruziyetlere veya çalışma ortamına yönelik fiziksel,kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri yaptırılmasıdır. İşveren ön yeterlilik veya yeterlik belgesine sahip laboratuvara yaptırması yeterli olacaktır.

Biz bu hizmeti verirken GÜRÜLTÜ , TİTREŞİM , AYDINLATMA , SICAKLIK , NEM , HAVA AKIMI , BASINÇ VE KİMYASALLAR , yetkili teknik ekibimizle ölçümlerinizi yapmaktayız, standartlara göre uygunluğunuzu değerlendirip yazılı raporunuzu teslim etmekteyiz.

Home HİZMETLERİMİZ İşyeri Ölçümleri

Sosyal Ağlar